פורטוגל, אוקראינה וצרפת יבטיחו עלייה?

טורקיה תנסה להפתיע את דשאן. גם אוקראינה יכולה להעפיל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.19 - 13:07
תחילת כתבה

המחזר השמיני במוקדמות יורו 2020 יימשך היום (שני) עם הבתים ב' וח', בהן מסתמנות ארבע נבחרות שנמצאות בדרכן הבטוחה להעפלה לטורניר שיתקיים בקיץ הקרוב.

בבית ב', המוליכה אוקראינה, שעדיין לא הפסידה בקמפיין, תארח את פורטוגל השנייה לה גם יש משחק חסר (21:45) כשתיקו בקייב יבטיח לנבחרת של אנדריי שבצ'נקו את הכרטיס ליורו. גם פורטוגל תוכל להעפיל כבר מחר, אם תנצח וסרביה תמעד במשחק המקביל שלה נגד ליטא (21:45).

בבית ח' נקבל מפגש מרתק בין מוליכות הבית: טורקיה הראשונה תתארח אצל אלופת העולם, צרפת, כשניצחון צרפתי יספיק לנבחרת של דידייה דשאן כדי להבטיח את העפלתה ליורו (21:45).

בית ב'

אוקראינה - פורטוגל (21:45, שידור ב-5PLUS)

המארחת יכולה להפוך את הקמפיין הנהדר שלה, בו לא הפסידה עד כה, לחלומי אם רק לא תפסיד ותבטיח את העפלתה ליורו 2020 אל מול הקהל הביתי באולימפיסקי שבקייב. הנבחרת של אנדריי שבצ'נקו ראשונה בבית עם 16 נקודות, חמש יותר מלפורטוגל השנייה (11 נקודות) ולסרביה השלישית (7 נקודות), לשתיהן יש משחק חסר.

פורטוגל, מצידה, תנסה גם כן להתרכז בלהשיג ניצחון כי אם הכל יילך לה - היא תוכל לסיים את הערב עם הכרטיס ליורו יחד עם אוקראינה. על מנת שזה יקרה, היא תצטרך לנצח את האוקראינים ולקוות למעידה של סרביה אצל ליטא - תיקו או הפסד. במצב שכזה, ניצחון פורטוגלי יעלה גם את אוקראינה וגם את פורטוגל כבר מחר ליורו וינעל את שאיפות העלייה של סרביה.

משחק נוסף: ליטא - סרביה (21:45, שידור ב-5STARS)

בית ח'

צרפת - טורקיה (21:45)

בדומה לבית ב', גם הבית הזה מרגיש די נעול מבחינת העולות. בתפקיד אוקראינה נמצאת בבית הזה טורקיה, שהפתיעה את אלופת העולם ביוני האחרון וניצחה אותה 0:2. שתי הנבחרות כרגע ראשונות עם אותו מספר נקודות (18), וטורקיה נמצאת בפסגה הודות לאותו ניצחון ביוני.

מחר צפוי לה אתגר שונה לחלוטין, בו אלופת העולם תנסה להשיג נקמה ספורטיבית, ועל הדרך, גם לחגוג עלייה ליורו. ניצחון יספיק לצרפתים כדי להבטיח את העפלתם כבר מחר. גם תיקו ואפילו הפסד עשויים להספיק לה, וזה יקרה רק אם איסלנד תופתע בגדול ולא תנצח את אנדורה במשחק המקביל בבית. גם טורקיה תוכל לחגוג עלייה עם תיקו או ניצחון אם אכן איסלנד תמעד, אך זה בלתי סביר לחלוטין.

משחקים נוספים: איסלנד - אנדורה (21:45, שידור ב-5SPORT), מולדובה - אלבניה (21:45).