ודז'ינסקי: "זהבי הוא לבנדובסקי הישראלי"

אקס מכבי התראיין לפולין על הארץ, על המשחק וגם על גרנט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.11.19 - 09:54
תחילת כתבה

ביום שבת (ככל הנראה), נבחרת פולין תעלה על הדשא של טדי, למשחק מול נבחרת ישראל. וכשהמשמעות המקצועית של המשחק קצת עומדת בספק, לאור העובדה שהנבחרת של בז'צ'ק כבר העפילה ליורו, וישראל ככל הנראה כבר לא תגיע לשם (לפחות לא דרך שלב המוקדמות), הבמה מתפנה לפיקנטריה, ולעצם ההגעה של הפולנים לארץ הקודש.

מי שהתראיין הבוקר (חמישי) לתקשורת הפולנית, הוא אחד שמכיר את ישראל היטב - גז'גוז' ודז'ינסקי, שבילה חמש שנים בארץ, בעיקר במכבי ת"א, אך גם בקבוצות כמו עירוני ראשל"צ ועירוני קרית שמונה. בראיון מקיף הוא סיפר על המדינה, על הקשר עם השחקנים הפולנים האחרים ששיחקו כאן (כולל מאמן הנבחרת הנוכחי, יז'י בז'צ'ק, ששיחק במכבי חיפה), על מערכת היחסים עם אברהם גרנט - וגם על הזווית שלו לגבי נבחרת ישראל, לקראת המשחק המסקרן.

"הכרתי כבר את אנדז'יי קוביקה", סיפר ודז'ינסקי על תחילת דרכו בישראל. "היינו חברים טובים, והוא כבר הצליח בישראל, סיים ככובש המצטיין (21 שערים בעונת 98/99), והיה מאוד אהוב. אברהם גרנט זימן אותי למבחנים במסגרת מחנה האימון של מכבי ת"א בבלגיה, הרשמתי וקיבלתי ממנו ישר חוזה לשלוש שנים. לא חזרתי לפולין משם".

"גם אשתי והילדים באו איתי לישראל", הוא המשיך, "היו חששות לגבי המצב הבטחוני, אבל כשאתה מגיע לארץ אתה מבין שזה לא כמו שהתקשורת מציגה. נשארתי בארץ חמש שנים, ולמען האמת, הייתי די טוב. גם הסביבה היתה מאוד נחמדה אליי, וגם הייתי בקבוצה טובה עם מאמן טוב. זכינו פעמיים בגביע המדינה (עונות 2000/01 ו-2001/02)".

כמו כן, הוא סיפר על הקשר המיוחד עם גרנט, שאימן אותו במכבי ת"א: "אחרי כמה חודשים בישראל, סיימנו אימון וגרנט בא אליי ואמר לי: 'בוא לארוחת ערב, אתה והמשפחה שלך מוזמנים'. הייתי בשוק. אלה לא דברים שקורים בד"כ. הגענו והכרתי את אשתו צופית, שהיא שחקנית ידועה בישראל. כשהגענו אל השולחן, ישב שם אדם מבוגר שאמר לי "ערב טוב" בפולנית. הצטמררתי. זה היה אבא של גרנט, שעלה לארץ מפולין. הוא נולד 40 ק"מ מהמקום שבו אני נולדתי".

"ישראל היא מקום מאוד מעניין", סיפר ודז'ינסקי על הארץ, "זה אקלים שונה, אין שם חורף. חם כל הזמן. החורף שם, דצמבר או ינואר, זה כאילו אנחנו בחוף הים בפולין". בהמשך, באופן טבעי, הוא גם התייחס למשחק שעומד על הפרק: "אנחנו (הפולנים) אמנם פייבוריטים, אבל ישראל תבוא לשחק על הכבוד שלה. ערן זהבי הוא ה'לבנדובסקי' שלהם. בכדורגל הישראלי יש טכניקה, וזה לא יהיה משחק קל".