"לאנגליה לעולם לא תהיה הזדמנות טובה מזו"

שירר פרגן אחרי גרמניה. פרדיננד: "נבחרת שמפרקת מחסומים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.21 - 21:00

תגיות: אנגליהיורו 2020

תחילת כתבה

היא לא נראתה במיטבה לאורך היורו, רבים הספידו אותה עוד לפני שעלתה למשחק מול גרמניה, אך נבחרת אנגליה היא זו ששאגה אחרונה - רשמה 0:2 מכונן בשמינית הגמר, שהעניק לה מפגש מול שבדיה או אוקראינה. על הדרך היא גם רשמה 'וי' יוקרתי בוומבלי מול היריבה המרה, וגברה עליה במשחק נוקאאוט לראשונה מאז 1966.

 • זכרונות מ-66': המספרים הנדירים של אנגליה
 • אנגליה ברבע גמר היורו אחרי 0:2 ענק על גרמניה
 • קיין: "אין דבר גדול יותר מלעמוד בציפיות"
 • בגרמניה מעכלים: "סוף מר למרתון עצוב"

  שחקן הנבחרת לשעבר ופרשן BBC, אלן שירר לא ידע את נפשו מאושר: "איזה אירוע. האווירה הייתה מדהימה לחלוטין. כל הכבוד לשחקני אנגליה, וצריך לפרגן לגארת' סאות'גייט משום הייתה לו תוכנית לפני המשחק. היו הרבה אנשים חסרי סבלנות כלפיו אבל הוא ידע מה הוא עושה. הוא העלה את ג'ק גריליש בזמן הנכון, והם קיבלו קצת מזל כשהם היו צריכים את זה. זו הייתה הופעה מאוד דומיננטית והם עשו מה שהיה צריך. לאנגליה לעולם לא תהיה הזדמנות טובה יותר לזכות ביורו מזו שיש לה עכשיו. הם במרחק של שלושה משחקים מהגמר בוומבלי ואתה לא יכול לבקש יותר מזה עם אווירה שכזו".
 • שירר גם שיבח את ראחים סטרלינג ששוב עשה את ההבדל עם שערו השלישי בטורניר: "למאמן מגיע קרדיט אדיר על כך שדבק בסטרלינג. סאות'גייט ספג ביקורת אדירה, אבל הוא המשיך לתמוך בשחקנים שהוא מאמין בהם ובסטרלינג הוא הדוגמא הטובה ביותר לכך. אף אחד לא שיחק טוב יותר מסטרלינג לאורך היורו והוא ה-שחקן שלנו לאורך כל הטורניר".

  גם ריו פרדיננד התלהב מהנבחרת האהובה שלו כשאמר בסיום: "לא ניצחנו בעבר את משחק הפתיחה אבל הצלחנו לעבור את זה. לא ניצחנו את גרמניה בעבר אך גם את זה הצלחנו לעשות. הצוות הזה מפרק מחסומים. כולם אמרו שאנחנו משחקים בצורה שלילית מדי, שאנחנו לא לוקחים סיכונים, אבל לסאות'גייט יש תוכנית משחק שקשה לנצח. אתה יכול לומר שהחבר'ה האלה משחקים עבור המאמן שלהם".

  ג'רמיין ג'נאס, ששיחק במדים הלאומיים, חגג את ההישג המרשים של נבחרת שלושת האריות: "אנחנו חייבים להיות מאוד גאים בשחקנים. זה רגע ענק ועצום עבור סאות'גייט. הלחץ עליהם היה עצום והם הצליחו לדבוק בתוכנית המשחק, הם היו מבריקים".