"אולה ספינה!": איטליה הריעה לספינצולה

צפו: שחקני הנבחרת שרו את שמו של המגן, שככל הנראה סובל מקרע בגיל אכילס. בונוצ'י: הנקודה השלילית מהמשחק" מנצ'יני שיבח את השחקנים על העלייה לחצי: "היו יוצאים מן הכלל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.21 - 06:45
תחילת כתבה

בפעם הראשונה מאז 1968, "הסקוודרה אזורה" מרגישים שהם יכולים לעשות את זה: איטליה, אחת הנבחרות המרשימות ביורו 2020, העפילה הערב (שישי) לחצי הגמר, אחרי שגברה 1:2 על בלגיה במשחק כדורגל מסחרר, ותפגוש את ספרד בוומבלי ב-6 ביולי. השחקנים האיטלקים חגגו ב-90 הדקות, ועוד הרבה יותר אחרי - במה שנראה כמו מבחן אופי רציני לחבורה של רוברטו מנצ'יני, בדרך (אולי) לזכייה שנייה בסך הכל בגביע.

"הגיע לנו לנצח", סיכם מאמן נבחרת איטליה רוברטו מנצ'יני את המשחק, "הבחורים היו יוצאים מן הכלל, כמובן שסבלנו ב-10 הדקות האחרונות כי היינו מאוד עייפים, אבל יכולנו גם לכבוש יותר שערים מוקדם יותר. לא היה לנו מטרה כשיצאנו לדרך, רק רצינו לעשות את המיטב שלנו. יש עוד שני משחקים, ונראה מה יהיה. בואו נהנה מהניצחון הזה, ואחר כך נחשוב על ספרד. מגיע כל הכבוד לבחורים".

מרקו וראטי היה מאושר אחרי הניצחון, והחמיא למאמנו: "אנחנו שמחים מאוד, כי עבדנו קשה כדי לעמוד במטרה הזאת, ועשינו את זה מול נבחרת נהדרת שהייתה אחת מהמועמדות לתואר. שיחקנו כדורגל פתוח, היינו נאמנים לעקרונות שלנו והייתה לנו הופעה נהדרת, אז אנחנו יותר משמחים. זה ניצחון קבוצתי אמיתי, נלחמנו מהרגע הראשון עד ה-90 ונגד ספרד זה יהיה עוד מבחן קשה. יש לנו את הסגנון הספציפי הזה בזכות המאמן, ותמיד משחקים פחות או יותר באותה צורה. נעשה את הטוב ביותר ונראה לאן נגיע".

וראטי החמיא ליריבו, קווין דה בריינה, שעלה לשחק למרות שלא היה כשיר לחלוטין "קווין הוא שחקן פנטסטי, שמוכיח את עצמו כאחד הטובים בתפקידו. עבדנו כקולקטיב, לחצנו גבוה, לא נתנו לבלגיה זמן עם הכדור, וזה אפשר לנו ליצור מצבים וגם למנוע מהם את ההזדמנויות שלהם".

אבל לצד השמחה האדירה, היה גם רגע טראגי (במובן הספורטיבי): לאונרדו ספינצולה, אחד מהבולטים שבשחקני איטליה, הוחלף בדקה ה-79 לאחר שלא יכול היה להמשיך, ועזב את המגרש כשהוא על אלונקה וממרר בבכי. עוד לא הגיעה ההודעה הרשמית לגבי מצבו, אבל באיטליה כבר מדווחים כי ספינצולה קרע את גיד האכילס, כשהמשמעות עלולה להיות קשה מאוד עבורו - אפילו עד שנה בחוץ. לאונרדו בונוצ'י התייחס לפציעה: "זו היתה הנקודה השלילית. ללאונרדו היה יורו מצוין, מי שיחליף אותו יצטרך להיות טוב לא פחות".

"המשחק הזה פשוט לא נגמר!" הודה בסיום ג'אנלואיג'י דונארומה, השוער האיטלקי. "הקבוצה הזאת היא אדירה, הגיע לנו ועכשיו נהיה בחצי הגמר. אנחנו מתקדמים לאט לעבר המטרה. אני נרגש מאוד כי זה הטורניר הגדול הראשון שלי, ואני רוצה להתקדם כמה שאפשר עם החולצה של איטליה. אני מקווה להגשים את החלום של כולם".

בונוצ'י, לעומת זאת, היה מפוקס הרבה יותר (אולי בשל נסיונו): "אנחנו יכולים להמשיך לחלום, אבל עם הרגליים על הקרקע. ספרד היא קבוצה נהדרת. התחלנו את הטורניר הזה עם חלום, ואני מקווה שנשמור עליו עד הסיום. יהיה מאוד קשה מול ספרד, שמשחקת דומה מאוד לבלגיה. זה יהיה קרב עד הסוף".