סוכנו של אריקסן הרגיע: "יצא מכלל סכנה"

הכוכב שוחח עם חבריו לנבחרת מבית החולים. התגובות מדנמרק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.21 - 21:04
תחילת כתבה

המשחק השלישי של יורו 2020 סיפק תמונות מצמררות. כריסטיאן אריקסן, כוכבה של נבחרת דנמרק, התמוטט על כל הדשא בדקה ה-43 ללא כל מגע מוקדם ונאבק על חייו במשך דקות ארוכות. לאחר רבע שעה ארוכה של פעולות החייאה מצד אנשי הצוות הרפואי, הקשר פונה לבית החולים, כשאביו ואשתו הצטרפו אליו.

מאוחר יותר, לאחר דקות ארוכות של חרדה ואין-ספור תפילות ברחבי העולם לשלומו של אריקסן, מרטין סחוטס, סוכנו, פרסם הודעה אופטימית לגבי מצבו: "כריסטיאן ער ומדבר כבר. הוא יצא מכלל סכנה". ג'יוזפה מארוטה, מנכ"ל אינטר, עורר גם כן תקווה: "אחרי שיחה עם הצוות הרפואי, אנחנו אופטימיים". לאחר מכן, בתקשורת הדנית דווח כי אריקסן שוחח מהמיטה בבית החולים עם חברו לנבחרת, וביקש מהם לחזור לכר הדשא ולהשלים את ההתמודדות.

עוד לפני ההודעות שעוררו אופטימיות באשר למצבו של אריקסן, חבריו לנבחרת הבינו במהרה שאכן מדובר במקרה קיצוני, והם הקיפו אותו על מנת לשמור על פרטיותו תוך כדי שהם התפללו עבור שלומו. סימון קר היה הראשון שביצע בו פעולות החייאה ולאחר מכן תומאס דלייני אסף את שאר השחקנים. במקביל, קספר שמייכל דאג להרגיע את אשתו, סברינה, שהתקשתה כמובן להכיל את הסיטואציה.

בדנמרק, באופן טבעי, קיבלו את הבשורה בהלם מוחלט, כמו בשאר העולם. "אריקסן התמוטט בפארק", כאבו ב-BT. "אירוע נוראי עבור אריקסן". "אריקסן נפל בפתאומיות וקיבל עיסוי לב על כר הדשא", זעקו ב-TV3. "השחקנים בכו כשראו את אריקסן נופל", כתבו ב-Tipsbladet.