הפער מצטמצם: גריזמן שלישי בטבלת הכובשים

כוכב צרפת אחר רונאלדו. וגם: חגיגת הונגריה שקרעה את הרשת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.21 - 17:45
תחילת כתבה

צרפת כבר ראתה את 60 אלף האוהדים ב"פושאקש" ארנה חוגגים על חשבונה, אבל הוכיחה למה לא כדאי להספיד אותה כל כך מהר. אלופת העולם הצליחה למחוק פיגור מפתיע מול הונגריה הודות לשער של אנטואן גריזמן ונמנעה ממבוכה גדולה כבר במשחקה השני ביורו.

עוד לפני כן, רגע לפני ההפסקה, אטילה פיולה, מגן הונגריה, הדהים את אלופת העולם ורץ לחגוג עם 60 אלף האוהדים ב"פושקאש ארנה". במהלך החגיגה, פיולה נתפס בעדשת המצלמה כשהוא "מחרב" עמדה של עיתונאית מקומית ונתן לאנשי הטוויטר קצת חומר לצייץ - אבל לפני שנגיע לציוצים, הנה מיטב המספרים >>

- נתחיל בגריזמן, שהעלה את מאזנו לשבעה שערים בהיסטוריית היורו ועלה למקום השלישי בטבלת הכובשים. רק רונאלדו (11) ופלאטיני (9) לפניו.  

- עוד לפני כן, אנטואן גריזמן המשיך ברצף המרשים ועלה לשחק במשחקו ה-50 ברציפות במדי נבחרת צרפת. ב-47 האחרונים, אגב, הוא גם פתח.

- הרצף הזה, בהמשך, גם התבטא בשער השוויון. בכך, גריזמן הפך לשחקן הראשון מהליגה הספרדית שכובש ביורו. זה לקח רק 22 משחקים ו-47 שערים...

- ונעבור לפיולה, כובש השער של הונגריה. המגן הוא הראשון להבקיע מול צרפת בכל המסגרות בששת משחקיה האחרונים. בכך, פיולה קטע רצף של 527 דקות ללא שער חובה.

- פיולה, אגב, לא כבש שער ב-34 המשחקים הראשונים שלו במדים הלאומיים. את שערו הראשון הוא הבקיע במארס האחרון, וכעת יש לו כבר שני שערים במדי הונגריה - אבל איזה שערים...

- זו, למעשה, הפעם ראשונה מאז שמינית גמר יורו 2016 שצרפת יורדת להפסקה כשהיא בפיגור במשחק בטורניר גדול. אז היא הפכה את התוצאה וניצחה 1:2 את אירלנד.

- הונגריה מעולם לא הפסידה בטורניר גדול לאחר שכבשה ראשונה, בעוד צרפת חזרה ב-5 משחקים מפיגור מוקדם לניצחון (יותר מכל נבחרת אחרת).