קיין: אין דבר גדול יותר מלעמוד בציפיות, רייס: עשינו היסטוריה

אנגליה בטירוף אחרי העלייה לקבע הגמר. הקפטן נחוש: "רגע שאף אחד לא ישכח, אסור לעצור", הקשר: "מחקו אותנו בבתים והוכחנו שטעו". סטרלינג: "חגגתי וקיוויתי שזה לא נבדל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.21 - 21:56
תחילת כתבה

רבים פקפקו בה והטילו בה ספקות, אך הערב (שלישי) נבחרת אנגליה הראתה שהיא מכוונת הכי רחוק שאפשר אחרי שגברה 0:2 על גרמניה בוומבלי. אחד השחקנים שמעמדם הוטל בספק יותר מהשאר היה ראחים סטרלינג, שכבש את השער השלישי שלו בטורניר.

 • זכרונות מ-66': המספרים הנדירים של אנגליה
 • "לאנגליה לעולם לא תהיה הזדמנות טובה מזו"
 • אנגליה ברבע גמר היורו אחרי 0:2 ענק על גרמניה

  כוכב מנצ'סטר סיטי סיכם את העלייה לרבע הגמר: "ידענו שאנחנו צריכים הופעה גדולה ועשינו את זה היום. לעשות את זה למען המדינה שלך תמיד יהיה מיוחד, וזה רגע מיוחד עבורי. חגגתי, ובמשך חצי שנייה חשבתי 'שלא יהיה נבדל'. אני ממש שמח שזה נכנס והביא את הניצחון".
 • ומה היה המפתח לניצחון? "ידענו מה האינטנסיביות שבה שאנחנו יכולים לשחק ולא הרבה קבוצות יכולות להתמודד עם זה. שני השחקנים בקישור, דקלאן רייס וקלווין פיליפס, טרפו את הדשא כמו חיות. אנחנו לוקחים את זה ממשחק למשחק, מתאוששים ומתמקדים לקראת הבא".

  גם הארי קיין היה מאושר, אך נותר עם הרגליים על הקרקע: "יום מדהים ומשחק מדהים. לשמוע את וומבלי ככה היה רגע שאף אחד מאיתנו לא ישכח, בערב מושלם. נחנו נהנה מזה, אבל יש לנו עוד משחק גדול בשבת".

  ה-0:2 של הקפטן בנגיחה היה השער הראשון שלו בטורניר, והוא סיפר: "אתה תמיד צריך להיות מוכן להזדמנות הבאה שלך, ג'ק גריליש הגביה כדור נהדר והצלחתי להבקיע אותו. כל החלוצים רוצים לכבוש, והיה טוב לכבוש את הראשון שלי בטורניר. אני מקווה שמעכשיו אצליח לעשות את זה יותר".

  "כל קבוצה תסתכל עלינו ותדע שאנחנו מסוכנים. כמובן שאנחנו רוצים להבקיע שערים ולשמור על שער נקי. אנחנו צריכים להמשיך לעשות את זה נכון בשבת, כי אנחנו רוצים ללכת עד הסוף. אין דבר גדול יותר מלעמוד בציפיות, אז אנחנו צריכים להיות גאים בעצמנו, אבל גם לא יכולים לעצור כאן. יש לנו חזון ברור לאן אנחנו רוצים להגיע, ואנחנו לא יכולים לעצור עכשיו. אני מקווה שנחזור לכאן בחצי הגמר ובגמר".

  דקלאן רייס סיכם: "זה מדהים. הרבה אנשים מחקו אותנו בבתים, התלוננו על היכולת שלנו ועל זה שלא כובשים מספיק, אבל אנחנו רוצים להראות להם שהם טעו. עשינו היסטוריה. סטרלינג הוכיח שכל כך הרבה אנשים טעו לגביו, וקיין נועד למשחקים גדולים והוא הבקיע את השער שסגר עניין"

  מאמן נבחרת שלושת האריות, גארת' סאות'גייט, החמיא לשחקניו: "זה היה ערב מבריק. דיברנו על להביא הנאה למדינה, וזה קורה עם משחקים כאלה. השחקנים והאוהדים היו אדירים, זו הייתה אווירה נהדרת שאוכל לזכור מוומבלי. הגיע לנו לנצח, אבל אם לא נעשה את זה בשבת זה לא שווה כלום".

  סאות'גייט שעלה למשחק במערך עם שלושה בלמים, סיפר: "כשאתה משנה שיטה, אתה בוחר שחקנים מסוימים על פני אחרים, ואם זה משתבש, אתה מת. היינו צריכים לעשות את זה כמו שהאמנו, הרגשנו שמהירות מאחורי קיין תעשה להם בעיות וחשבתי שנכון שסאקה וסטרלינג יפתחו ויסכנו את הקו האחורי שלהם. הנבחרת שלנו התגוננה נהדר לאורך כל הדרך. זו הייתה הופעה נהדרת ואני אני לא יכול לתת מספיק קרדיט לשחקנים על זה".

  גם המאמן התייחס לסטרלינג וקיין, שהשתיקו את המבקרים: "שניהם הוכיחו שאנשים טועים כל הזמן וראחים היה ענק עבורנו בתקופה הזאת. יש לנו את האמונה בו וההופעות שלו היו מחשמלות כבר מההתחלה. הארי? כחלוץ מרכזי, אתה זקוק לשערים כאלה ושמחתי לראות שהשני נכנס".

  ג'ק גריליש היה האיש ששינה את המשחק עם מסירת מפתח בשער הראשון ובישול בשני, וסיפר: "אהבתי את זה. תמיד נחמד כשהאוהדים קוראים בשמך, אבל זה לא קשור בי אלא בנבחרת. פשוט באתי, ניסיתי ליצור, היה לי חלק בשער הראשון ובישלתי את השני. זו הייתה הופעה טובה שלי, אפילו שכשנכנסתי חשבתי שאני מחליק בכל מקום, אבל בסוף זה נגמר טוב. המאמן פשוט אמר לי להביע את עצמי ולשחק כמו שאני יודע, עם חיוך, אז הלכתי ועשיתי את זה, ולמזלי בישלתי שער".