מצבו של אריקסן יציב. יישאר בבית החולים

עדכון מרגיע מדנמרק: הקשר בהשגחה, השחקנים יעברו טיפולים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.21 - 11:50
תחילת כתבה

ההפסד של דנמרק 1:0 לפינלנד, על פניו, הוא כישלון מקצועי - אבל בהתחשב באירועי המחצית הראשונה, לדנים יש נסיבות מקלות. בדקה ה-43 למשחק הפתיחה של בית 2 ביורו, כריסטיאן אריקסן התמוטט על כר הדשא, איבד את ההכרה ועבר פעולות החייאה לעיני כולם. "דנמרק הפסידה, אבל החיים ניצחו", סיכמו בתקשורת הדנית.

ההתאחדות הדנית הוציאה הודעת הרגעה הבוקר, כאשר כתבה כי היא שוחחה עם השחקן שנמצא בבית החולים. אריקסן בירך את שחקני דנמרק וימשיך לשהות בביה"ח לבדיקות נוספות.

התמונות היו קשות במיוחד. אריקסן התקרב לכדור חוץ, אך בדרכו אליו התמוטט ונחת על הקרקע. שופט המשחק, אנתוני טיילור, מיד עצר הכל והזעיק את הצוותים הרפואיים במה שייתכן ויתברר כמה שהציל, בין היתר, את חייו של אריקסן. לצידו, מי שהתגלו בגדולתם היו שחקני דנמרק - ובראשם, סימון קר. בלם דנמרק היה הראשון להגיע לאריקסן, ומיד ביצע בו פעולות עזרה ראשונה. בינתיים, קספר שמייכל ניסה לשוחח עם אשתו של אריקסן, סאברינה, ולהרגיע אותה. במקביל, תומאס דלייני קיבץ את כל שחקני דנמרק סביב אריקסן במטרה למנוע מעין המצלמה לצלם את הרגעים הקשים.

"נקראנו למגרש ברגע שכריסטיאן נפל", סיפר רופא דנמרק, מורטן בוסן, בסיום המשחק. "כשהגענו אליו, הוא נשם והרגשנו דופק - אבל זה השתנה במהירות והתחלנו בטיפול מציל חיים. הוא דיבר איתי לפני שהוא פונה לבית החולים לבדיקות נוספות".

מנכ"ל אינטר, בפה מארוטה, כבר הספיק להרגיע: "צפינו באירועים בטלוויזיה והבנו שמשהו דרמטי קרה, דברים שראינו במגרשים באיטליה בעבר. השחקנים מאוד קרובים אחד לשני ומיד התחילו לשוחח בקבוצת הווטסאפ הפנימית שלנו ואני יכול להגיד שאריקסן עצמו שלח הודעה".

"לא הייתה לו קורונה והוא גם לא חוסן", סיפר מארוטה על אריקסן. "כרגע הוא באחריות הצוות הרפואי של דנמרק והם יצטרכו לספר מידע, אבל אני יכול להגיד שהצוות הרפואי שלנו היה בקשר איתם מההתחלה".

קספר היולמנד, מאמן דנמרק, הוסיף: "זה היה לילה קשה מאוד שבו כולנו נזכרנו מה הדבר החשוב בחיים - מערכות היחסים המשמעותיות, האנשים הקרובים אלינו, במשפחה והחברים. אני לא יכול להיות גאה יותר בקבוצה הזו, קבוצה שמטפלת היטב אחד בשני. זה היה לילה קשה. כל המחשבות שלנו הן עם כריסטיאן ומשפחתו".

היולמנד המשיך ואמר: "אריקסן הוא אחד השחקנים היקרים לי מאוד, לא סתם השחקנים דיברו ביניהם והחליטו שלא לעשות כלום לפני שידעו שהוא בהכרה. היו לנו שתי אפשרויות - לשחק את המשחק היום או לדחות למחר בערב, אבל כולם הסכימו לחזור. ניסינו לנצח, אבל אי אפשר לשחק עם רגשות כאלה, זה היה מדהים שהם הצליחו לצאת ולנסות לשחק את המחצית השנייה".

באופ"א, אגב, ידעו להסתכל על מה שחשוב באמת, בחרו באריקסן לאיש המשחק ואף הכריזו זאת ברמקולם ועל גבי המסכים באיצטדיון בקופנהאגן. נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, התבטא לראשונה עם סיום המשחק ואמר: "כדורגל זה משחק יפהפה, ואריקסן משחק אותו בצורה יפהפיה". אפילו נסיך ונסיכת דנמרק, פרדריק ומרי, שנכחו באיצטדיון, שיתפו הודעה משותפת בעמוד האינסטגרם: "הדבר החשוב ביותר הערב הוא שכריסטיאן אריקסן מרגיש טוב יותר. זה היה נוגע ללב לחוות את רוח הקבוצה המדהימה ואת התמיכה מצד השחקנים והאוהדים אחרי הפחד שכולנו חווינו".

בתקשורת הדנית סיכמו את הערב יוצא הדופן: "מעולם משחק כדורגל של הנבחרת הלאומית היה כל כך חסר משמעות. אריקסן ניצח במשחק היחיד שהיה חשוב באמת, לאזרחים לא באמת היה אכפת אם הנבחרת תפסיד. זה היה כנראה המשחק הרגשי ביותר ששוחק אי פעם על אדמת דנמרק, היו רק גיבורים על המגרש".

האזינו לימי היורו: פודקאסט חדש בהגשת נדב יעקבי על כל מה שקורה בטורניר הגדול. והפעם: הסיפור המצמרר של כריסטיאן אריקסן והתגובות מדנמרק ->